Mostanában ebben a nagy melegben blogger társaimmal egy húron pendülve én is inkább szakácskönyveket lapozgatok, és kisebb lelkesedéssel főzök. Ez annyit jelent csak, hogy a lendületem egy kicsit megingóban van, de -férjemnek üzenem- nem fogom elhanyagolni a konyhai teendőket, csak egy kicsit alacsonyabb fordulaton pörgök. Azonban a jó oldala is megvan ennek a látszólagos passzivitásnak. Elkezdtem bújni a szakácskönyveket. Ezt nem is tudom mikor tettem utoljára ilyen intenzitással. Összfoglaló táblázatot készítek arról, hogy melyik szakácskönyvből mely recepteket szeretném elkészíteni, melyek azok, amelyek megmozgatják a fantáziámat. Most kb. a negyedénél tartok, de már szépszámmal sorakoznak a potenciális versenyzők, várva a terítékrekerülés megfelelő pillanatát. Így került a kezembe Jamiel Oliver Olasz kaják címmel megjelentetett szakácskönyve. Benne találtam ennek a receptnek a gyökerét, s módosítottam úgy, hogy gnocchi ragu váljék belőle.
A recept (4 személynek kiváló):
500 g gnocchi,
2 nagyobb padlizsán,
1 nagyobb fej hagyma,
2 gerezd fokhagyma,
3 nagy paradicsom,
erőspaprika,
1 marék zöld olivabogyó,
2 ek kapribogyó,
olivaolaj, só, szárított és friss oregánó, bors, 1 ek balzsamecet
A padlizsánt nagyobb darabokra vágjuk (ha kisebbek a darabok, akkor sokkal több olajat vesznek fel és nehezebb étel válik belőlük), és olajon, erős lángon jól megpirítjuk őket. Vigyázni kell, mert a padlizsánnak van egy olyan tulajdonsága, miszerint először jól megszívja magát az olajjal, azonban a későbbiekben az olaj egy része távozik belőle, így könnyen túl olajosra készíthetjük az ételt. Közben sózzuk, borsozzuk, és rászorjuk az oregánót. Amikor a darabkák minden oldala szépen megpirult és kezdenek krémesedni hozzájuk öntjük a finomra vágott hagymát, fokhagymát és erőspaprikát. Ezt az egyveleget pár percig pirítjuk, majd beleszórjuk a kiáztatott kapribogyót, a félbevágott olivabogyót (nehogy véletlenül mag maradjon benne!), és a belsejétől megfosztott, felkockázott paradicsomot (így nem lesz túl leveses). Öntsük rá az ecetet és rotyogtassuk tetszés szerinti ideig, majd keverjük hozzá a kifőzőtt, lecsöpögtetett gnocchit.
A legtöbbször nem vagyok 100%-ig elégedett az elkészített ételekkel, néha az összhatásban, néha egyes hozzávalókban, néha pedig magában a koncepcióban nem stimmel valami. Most elértem a 100%-ot!
Megosztás a facebookon